Wiosenna kolekcja Tatuum podzielona jest na trzy linie stylistyczne: In the city, After hours, Madonna Malawi. Każdy więc może znaleźć coś dla siebie.
Słowa-klucze opisujące linię „In the city” to minimalizm, geometria i uproszczenia. Kolekcja w swoim subtelnym charakterze nawiązuje do lat 60-tych, a jej formy do lat 80-tych. To klasyczna, bez zbędnych detali i ozdobników linia odpowiadająca rytmowi i klimatom miasta. Wzornictwo jest tu nowoczesne, występują zapożyczenia z męskiej garderoby, a uwaga skierowana jest głównie na formę i jakość. Kolorystyka podkreśla charakter linii. Występują kolory z gamy neutralnych - biel, czerń, delikatny beż, ciepłe i zimne odcienie szarości ożywione tak modnym w tym sezonie kanarkowym żółtym. Występują liczne wzory geometryczne, multiplikacje prostych form, pasków i kółek. Ubiory są proste, lekko dopasowane, a nowością jest podniesiona linia talii. Słynny niegdyś trencz wraca w zmienionych kształtach i proporcjach. Żakiety są dłuższe, spodnie szersze, bluzki koszulowe inspirowane są męską garderobą, a kobiecy aspekt stanowią sukienki i tuniki. Nowoczesnego charakteru linii dodają surowe denimy w spodniach o prostej nogawce oraz t-shirty z graficznymi nadrukami. Uzupełnieniem propozycji są dzianiny - kardigany, sweterki o różnych kształtach dekoltów, wykonane z cienkich przędz.
Inspiracją do stworzenia drugiej linii, „After hours”, były dla projektantów Tatuum kluby sportowe, gry zespołowe, atmosfera podczas meczu. Występują tu liczne zapożyczenia ze strojów sportowców, szczególnie tych z amerykańskich lig. Linia kojarzy się ze sportowym trybem życia i aktywnym wypoczynkiem. Wszystko wykonane jest z lekkich tkanin i dzianin. Dominują kolory takie jak biel, granat, beż, błękit i odcienie szarości uzupełnione zielenią i liliowym różem. Różne warianty pasków i kratek przeplatają się wzajemnie nadając ubraniom sportowego szlifu. Nawet w żakietach i kurtkach pojawiając się charakterystyczne dla odzieży sportowej wykończenia - dopinane kaptury, ściągacze. Występują sukienki, krótkie spódniczki, bluzki polo gładkie lub w paski, t-shirty z nadrukami inspirowanymi sportowymi detalami, bluzy dzianinowe zapinane na suwaki, swetry z kieszeniami - wszystko to podkreśla sportowego ducha kolekcji.
Pierwowzorem do stworzenia kolekcji „Madonna Malawi” były wyprawy w odległe, egzotyczne miejsca, linia przesiąknięta jest różnymi wpływami i kulturami. To linia stworzona z połączenia tych elementów, które składają się na sylwetkę współczesnej dziewczyny ceniącej kobiecy, ale też wygodny i funkcjonalny ubiór. Odnajdziemy w tej linii nowe podejście do popularnego tematu etnicznego i stylu safari. Egzotyczny świat roślin i zwierząt znajduje swoje odbicie w nadrukach na koszulkach, jak na przykład sylwetka żyrafy, unoszące się motyle czy nadlatujące ważki. Dopełnienie tematu stanowią zdecydowane, żywe kolory takie jak czerwień, turkus, które są zestawione z ciepłymi kolorami brązu, beżu, oliwki, ecru. Styl tej linii tworzą kurtki, żakiety, kamizelki z nakładanymi, asymetrycznymi kieszeniami, proste spodnie, spódnice, ale też kobiece sukienki z nadrukowanym motywem kwiatów lub wzorów egzotycznych plemion. W wszystkich trzech liniach damskich niezbędnym dodatkiem są akcesoria. Są to szale, skórzane i plecione ze sznurka paski, duże torby, opaski, prosta biżuteria, w tym z naturalnych surowców jak drewno czy kamienie.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »